Szülőkkel való kapcsolattartás
Szülőkkel való kapcsolattartás
Számunkra nagyon fontos az őszinte hangvételű, bizalmas de nem személyeskedő, tapintatos, hiteles, kölcsönös és folyamatos kommunikáció a szülőkkel, hiszen ez a bölcsődei szakemberek munkáját is megkönnyíti a rájuk bízott gyermekek nevelésében.
A kapcsolattartásnak, a tájékoztatásnak több formáját is alkalmazzuk, mivel mindegyik más-más szerepet tölt be.
A gyermekek harmonikus fejlődése érdekében fontos, hogy a család és a bölcsőde együtt működjön, megismerjék, összehangolják nevelési elveiket. A szülők és a kisgyermeknevelők a naponkénti találkozások alkalmával kölcsönösen tájékoztatják egymást a gyermekekkel történt fontosabb eseményekről.
A családi füzetet a szülők és a kisgyermeknevelők közösen vezetik, amelyben írásban is megosztják egymással a gyermek fejlődésének történéseit, életének apró, de fontos eseményeit.
A gyermeköltözőben kihelyezett faliújságon kapnak tájékoztatást a szülők a csoportban zajló eseményekről. Ide kerülhetnek a gyermekek alkotásai, bölcsődei életképek, itt olvashatók azok a fontosabb információk, amelyek megkönnyítik a szülők ügyintézését, tájékozódását: a térítési díj fizetésének dátuma, heti étrend, házirend, a csoport napirendje, aktuális információk.
A szülői értekezleten a gyermekcsoport életét érintő információkat osztják meg a kisgyermeknevelők a szülőkkel.
Szülőcsoportos beszélgetéseket szervezünk azon szülők részére, akiket egy-egy konkrét nevelési téma, a szülőket leginkább foglalkoztató probléma érdekelhet. Célja, a gyermekek nevelésével, gondozásával, fejlődésével kapcsolatos tapasztalatok megosztása, akár a témában járatos külső szakember meghívásával is.
A fogadóóra előre egyeztetett időpontban, egyéni beszélgetés lehetőségét biztosítja a szülő és a kisgyermeknevelő, vagy a szülő és a bölcsődevezető között.
Az Adventi időszakban kézműves munkadélutánt szerveznek a csoportok kisgyermeknevelői a szülőknek. Ez remek alkalmat ad arra, hogy a szülők kötetlenül, nem szűkös időkeretbe szorítva beszélgethessenek, kicsit jobban megismerhessék szülőtársaikat.
A család-bölcsőde kapcsolatát gazdagítják a közös rendezvények, mint a nyílt nap és a gyermeknapi családi délután.