Bölcsődébe készülünk
Bölcsődébe készülünk
A bölcsődével való ismerkedésre először a „Bölcsődekóstolgató” nyílt napunkon van lehetősége a családnak.
Minden év májusában meghívót küldünk a leendő bölcsődéseinknek, amely tartalmazza a nyílt nap (június eleje) és a tájékoztató szülői értekezlet (augusztus vége) időpontját.
Már kezdetektől a családokkal való hatékony együttműködésre törekszünk, hiszen a bölcsődei nevelés a családi nevelésre épül, azt kiegészítve , azzal összhangban valósul meg. A szülők és a kisgyermeknevelők közötti egyenrangú, konstruktív, kölcsönös bizalmon alapuló partneri kapcsolat elengedhetetlen feltétele a kisgyermekek harmonikus fejlődésének.
Lehetőség szerint, még a beszoktatást megelőzően a kisgyermeknevelők családlátogatásra mennek a kisgyermek otthonába. Itt lehetőség adódik a kötetlenebb, otthoni környezetben való ismerkedésre, ami megkönnyíti a gyermeknek a kisgyermeknevelők személyének elfogadását.
A gyermek bölcsődei élete a beszoktatással kezdődik. Bölcsődénk a fokozatos, szülővel történő beszoktatás lehetőségét kínálja a családoknak.
A szülőknek és a gyermeknek az új helyzethez való alkalmazkodás megkönnyítésében segítünk az előzetes látogatások és az egyéni igényeket is figyelembe vevő beszoktatás folyamatával.
A beszoktatás ideje általában két hét, ami alatt növeljük a bölcsődében tartózkodás idejét, majd a szülő távollétének időtartamát. Ezalatt a gyermek és a szülő együtt ismeri meg az új környezetet, a személyeket és a bölcsőde napirendjéhez tartozó tevékenységeket.
A „saját kisgyermeknevelő” -rendszer segítségével biztosítjuk, hogy a gyermek életkori sajátosságainak megfelelően egy személlyel alakíthasson ki szoros kapcsolatot, aki az anya távolléte idején biztonságot nyújt számára. Természetesen a társkisgyermeknevelővel is megismerkedik a gyermek, és ha a későbbiekben szükséges, a gondozás és a bölcsődei feladatok, tevékenységek során ő foglalkozik a kicsivel.